0258 415 1007 Pazartesi, 19 Kasım 2018
Duyurular

Haber Bülteni

TARIM FESTİVALİMİZ

YARIŞMALARLA DEVAM ETTİ


 Milli Mücadeleye Katışımızın 97. Yıldönümü 12. Tarım ve Kültür Festivalimiz etkinlikleri kapsamında En İyi Erik, En Güzel Buzağı ve En Güzel Koç yarışmaları düzenlendi. Aşağı Mahalle Parkı’nda düzenlenen yarışmalara çok sayıda çiftçimiz ve besicimiz katıldı. Vatandaşlarımızdan yoğun ilgi yarışmalar, renkli anların yaşanmasına sebep oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş “Sarayköy, bölgesinin en güçlü tarım kentlerinden bir tanesidir. Verimli ve sulak arazilerimiz sayesinde her türlü hububat, meyve ve sebze ilçemizde yetişmektedir. Hayvancılık da çiftçilikle birlikte büyümekte, ilçemizdeki hayvan varlığı ve modern besihanelerin sayısı giderek artmaktadır. Çiftçilik ve hayvancılık ilçemizin ekonomisinde en önemli paya sahiptir. Lokomotif görevi görmektedir. İnşallah hem devletimizin hem de yerel yönetimler olarak bizlerin yapacağı çalışmalar ile bu alanda daha fazla büyüyeceğimize inanıyorum. Bugün de 12. Tarım ve Kültür festivalimiz kapsamında ilçemizde çiftçiliğin merkezi sayılan Aşağı Mahalle’de En İyi Erik, En Güzel Buzağı ve En Güzel Koç yarışmalarını düzenliyoruz. Ben katılan tüm çiftçilerimize, besicilerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kendilerine bereketli kazançlar diliyorum. Bu yarışmaların bu kadar geniş katılımlı ve renkli olmasında yoğun mesai harcayan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze ve Ziraat Odası Başkanlığımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah ilçemizin en önemli ekonomik girdilerini oluşturan ürünlerimizi, değerlerimizi ön plana çıkarmaya devam edeceğiz ve bu yarışmalarımızın daha da geniş çaplı olması için çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından yarışmalara geçildi ve ilk olarak En İyi Erik yarışması yapıldı. Jürinin oyları ile En İyi Erik Yarışması’nda 1.liği Salih Konya alırken, 2.liği de Emrah Örs kazandı. En Güzel Buzağı Yarışması ise iki kategoride yapıldı. Hoştayn cinsinde 1. Sığma Mahallesinden Ramazan Gündoğu, 2. Ada Mahallesinden Ali Çakal oldu. Simental cinsi buzağı yarışmasında da 1. Ada Mahallesinden Erdal Çakır, 2. ise yine Ada Mahallesinden Süleyman Ünlü oldu. En Güzel Koç yarışmasının kazananları da 1. Duacılı Mahallesinden Mustafa Güdücü ile 2. Ümit Bıçak oldular.

Program, yarışmalarda derece giren çiftçi ve besicilere ödüllerinin verilmesi ve pilav hayırı devam etti. Programa Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ın yanı sıra Ak Parti Sarayköy İlçe Başkanı Mevlüt Arık, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu, İlçemiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Gümen, Ziraat Odası Başkanımız Halil Aktım, çiftçilerimiz, besicilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız da takip ettiler.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

aaaaa
Yorum Bulunamadı