0258 415 1007 Sal─▒, 28 Mart 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Binler, Sarayköy Roman Şenliği’nde buluştu

14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin 3’üncü gününde Roman Şenliği düzenlendi. Binlerce vatandaşın bir araya geldiği şenlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.


Denizli’de ilk kez 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali kapsamında Sarayköy Belediyesi’nce düzenlenen Roman Şenliği, kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe AK Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Karabay, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti Sarayköy meclis üyesi Ahmet Karabacak, romanlar ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen vatandaşlar katıldı.

İlçenin kültürel zenginliklerinden birisi olan Roman vatandaşların kültürlerini paylaşmak ve tanıtmak amacıyla düzenlenen Roman Şenliği’nin kortej yürüyüşü davul ve klarnet eşliğinde gerçekleştirildi. 2 km boyunca devam eden yürüyüşte Roman vatandaşlar, danslarıyla ilgi odağı oldu.

Vatandaşlar ilgiyle izledikleri Roman kortej yürüyüşünü bol bol fotoğrafladı, alkışlarla eşlik etti.

Sarayköy Belediye binası önünde sona eren yürüyüşün ardından Atatürk Parkı’nda Roman vatandaşların kültürlerini yansıtan etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında eğlencenin bol olduğu, birbirinden güzel dans çeşitleriyle şölen havasını aratmayan Roman düğünü gerçekleştirildi. 20 yaşındaki gelin Leyla Çağlar ve 24 yaşındaki damat Onur Genez, 7 Eylül’de olacak olan düğünlerinin provasını Roman Şenliği’nde yaptı.

Binlerce vatandaşın katıldığı Roman Şenliği’nde Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şenliğe katılan misafirleriyle gün sonuna kadar roman havası oynadı.

Renkli anların yaşandığı şenlikte konuşan Belediye Başkanı Özbaş, “Sarayköyümüzün mozaiğinin en güzel motiflerinden biri olan Roman vatandaşlarımızla birlikte Roman Şenliğimizi gerçekleştirdik. Sadece Denizli değil, farklı şehirlerden gelen misafirlerimiz de vardı. Tüm misafirlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün Roman kardeşlerimizle yaptığımız kortejin ardından Roman kültürünü yansıtan düğün eğlenceleri, oyun figürleri ve konserlerle süslenmiş, güzelliklerle dolu muhteşem bir gece yaşadık” dedi.

27 MAYIS CUMA EKİN UZUNLAR KONSERİ
27 Mayıs Cuma günü 14. Tarım ve Kültür Festivali’nin 4’üncü günü saat 14.00’de Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılacak Milli Mücadelede Sarayköy konulu resim sergisi ile başlayacak. Saat 15.00’de ise ilçedeki müzik öğretmenlerinden oluşan grup konser verecek.

Saat 22.00’de ise sevilen sanatçı Ekin Uzunlar konseri ile muhteşem bir gece yaşanacak.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-roman-senligi
Yorum Bulunamadı