0258 415 1007 Pazartesi, 25 Eylül 2023
Duyurular

Haber Bülteni

BAKAN ZEYBEKCİ’YE, BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN EVET FERMANI

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe halkı ile buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye Sarayköy Evet Diyor fermanını teslim etti.


 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında Sarayköy’e geldi. Belediye önünde düzenlenen tören ile vatandaşlarla buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe yönetimi ve binlerce Sarayköylü karşıladı.

Mehteran gösterisinin yapıldığı törende Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi Zeybek oyunu oynadı.  

Heyecan ve gurur içende olduklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy büyük buluşmasına hoş geldiniz. Bugün ayrı bir heyecanım, heyecanımız var. Denizlimizin gururu Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin masasında bulunan Denizlimizi gururla temsil eden Ekonomi Bakanımızı ağırlıyoruz” dedi.

“KÖYLERDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN BÜTÜN MAHALLERİMİZDE ADETA DESTAN YAZDIK”
Başkan Özbaş, “3 yıl önce bugün bu meydanda bir miting yapmıştık.  29 Mart 2014, o günkü heyecanı burada bir kez daha yaşıyoruz. Aynı atmosferdeyiz. Bu defa 1 Nisan ama şaka değil. Buradayız 3 yıllık hizmetimiz ile hepinizin önündeyiz. Bu hizmetkarlık ile Sarayköy hak ettiğini alacak. Gelişecek, büyüyecek ve diğerleri ile olan aradaki farkı kapatacak, hepsine fark katacak demiştik. O heyecan ve şevkle sizlerin duanızla hamd olsun buralara kadar geldik. O günden bugüne köylerden mahalleye dönüşen bütün mahallerimizde adeta destan yazdık. Alt ve üst yapısı ile şehirde ne varsa mahallede de o olacak dedik, onların hepsini bir bir yapıyoruz” dedi.

BELEDİYE BÜTÇEMİZİ ÜÇ KATINA ÇIKARDIK
Başkan Özbaş, “Biz göreve geldiğimizde belediye bütçesi 8 milyondu. Şimdi 25 milyon oldu. Bunu 2014 yılında verdiğiniz destek ve irade ile gerçekleştirdik. Kültür merkezi 5 milyon, pazaryeri 5 milyon, iş merkezi 4 milyon yani göreve geldiğimiz günde bütçemizi sadece 3 binamız ile 3’e katladık” dedi.

BAŞKAN VATANDAŞLARDAR SABIR İSTEDİ
Yapılan alt yapı çalışmalarının ilerledikçe tozları oluşacağını, yolların kapanacağını bunlara karşı vatandaşların sabırlı olmalarını isteyen Başkan Özbaş, “36 Milyonluk alt yapı tüm mahallelerimizde olacak. Büyükşehirde bütçesini koydu. Alt yapı cesaret, bütçe ve destek ister. Biz buradayken tüm hizmetlerin olmasını istiyoruz. Sizden tek bir isteğim olacak. Alt yapı çalışmaları sırasında bazen toz bazen de çamur olacak. Yolumuz kapanacak bazen astığınız çamaşırlar toz olacak bunlara karşı sabır göstermenizi istiyoruz. 1 yıl içinde üst yapı ile birlikte pırıl pırıl bir Sarayköy hepimizin hizmetinde olacak” diye konuştu.

DOĞAL GAZ İÇİN SÜREÇ BAŞLIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğal gaz müjdesi verdiğini belirten Başkan Özbaş, “Geçen gün Bakan beyimizin himayesinde bölge müdürümüz bizi ziyaret etti. Gönüller bir en kısa zamanda istasyondan gelecek bir ana hat ile belki 2017 yıl içinde doğal gaz büyümesi gerçekleşecek. Hani diyorduk ya hayaller. Siz bizim elimizden tuttunuz, biz neleri başardık, neleri başarmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BAKAN ZEYBEKCİ, “SARAYKÖY 3 YILDA ÇOK DEĞİŞTİ”
Denizli’nin parlayan yıldızının Sarayköy olacağını ifade eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “16 Nisan’da muhteşem bir destan yazılacak. Ahmet kardeşim çok şey yapmış. Yapacak çok şeyi var. Aşkı fazla, gayreti fazla yapacak. Başkanınızın kıymetini bilin. Böyle amele biraz zor bulursunuz. İşini gücünü bırakacakta, Sarayköy’ün hizmetkârı olacak, böyle ameleler zor gelir. Allahın izniyle Sarayköyümüz Denizli’nin parlayan yıldızı olacak. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın adamları olarak bu millete hizmet etmeyi Allahın lütufu olarak görüyoruz. Size hizmetkâr olmayı kendimize bir onur olarak görüyoruz. Değerli kardeşimi tebrik ediyorum. Hakikaten bugün sene-i devriye yani 3. yılını idrak ediyor. 3. yılını bitirdi. 3 yılda Sarayköy’de çok güzel şeyler oldu. Bizde elimizden geldiğince ona desteğimiz ile bizden ne istiyorsa her birinin takipçisi olarak yerine getirdik” dedi.

Sarayköy halkına müjdeler veren Ekonomi Bakanı Zeybekci, “Bundan sonra Denizli’nin en mükemmel mahallesi nasılsa Sarayköy’ünde tüm mahallesi aynısı olacak. 2017’nin sonuna kadar Sarayköy, Serinhisar, Acıpayam bu üç ilçeye doğalgaz gelecek. TOKİ’de ne kadar isterseniz Sarayköy’e o kadar gelecek. Ahmet Bey kardeşim 410 dedi, 410 olacak” dedi.

Konuşmaların sonunda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Evet Diyor” fermanını teslim etti. Fermanı alan Bakan Zeybekci, “Sarayköy 16 Nisan’da bu ferman gibi ‘Evet’ diyecek, inanıyoruz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-saraykoyde-1ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-saraykoyde-1ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-saraykoyde-3ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-saraykoyde-4
Yorum Bulunamadı