0258 415 1007 Cuma, 2 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi

Sarayköy Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde eskimiş, solmuş, yırtılmış ve kullanılamayacak duruma gelen bayrakları, yenileri ile değiştiriyor. Belediyemizden yapılan açıklamada vatandaşların eskiyen bayraklarını belediyeye getirerek yenisi ile değiştirebilecekleri bilgisi verildi.


 Sarayköy Belediyesi, ilçeye yakışan bir davranışa imza attı. Belediye zabıta ekipleri ilçe sınırları içerisinde dışarıda eskimiş, solmuş, yırtılmış ve kullanılamayacak duruma gelen bayrakları değiştiriyor.

Sarayköy Belediyemiz tarafından yapılan açıklamada vatandaşlarında bu konuda duyarlı olması belirtilerek yırtılmış ve eskimiş bayrakların zabıta ekibine bildirilmesi veya belediyeye getirilerek yenisi ile değiştirilmesi istendi.

Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, “Şehit ve gazilerimizin kanı ile sulanan vatanımızın şanlı Türk bayrağını asla eskimiş ve yıpranmış şekilde görmek istemiyoruz. Bu yüzden ilçe sınırları içerisinde sokaklarda ve evlerin balkonlarında eskimiş ve yıpranmış bayrakları zabıta ekiplerimiz tarafından yenileri ile değiştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan da eski ve yıpranmış bayrak gördüklerinde bizleri aramalarını ya da belediyeye getirerek yenisiyle değiştirmelerini istiyoruz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

zabita-1
Yorum Bulunamadı