0258 415 1007 Cuma, 2 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

İlk kez sinemaya gittiler

Sarayköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği sinema etkinliğinde ilçede yaşayan yaklaşık 400 kadın sinemaya gitti.


 Aralarından ilk defa sinemaya giden kadınların bulunduğu grup bir alışveriş merkezinde gösterime sunulan “Recep İvedik 5” filmini izledi.

Sarayköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Sabah esnaf ve çiftçi kadınlarına yapılan kutlamalar akşam saatlerinde film gösterimi ile devam etti.

Sarayköy Belediyesi önünden 400 kadın için 12 araç kaldırıldı. İlk olarak yemekte buluşan ilçe kadınları ile Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi Esin Özbaş yakından ilgilendi.

Ardından alışveriş merkezine geçilerek “Recep İvedik 5” adlı filmi izlemek için herkes yerini aldı. Ayrıca film izlerken ilçe kadınlarına belediye tarafından patlamış mısır ve içecek ikram edildi.

8 Mart günü erken saatlerde kutlamalarına erken saatlerde başladıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “İlçemiz hanımefendiler ile özellikle çalışan esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ederek başladık. Onlara karınca kararınca isimlerinin yazıldığı tablolar hediye ettik. Daha sonra Sarayköy’de tarımsal işletme bulunan serada çalışan hanım kardeşlerimiz ile domates topladık, paketledik onları gönülledik. Daha sonra Sarayköy Belediyesi’nde çalışan mesai arkadaşlarımız ile güzel bir vakit geçirdik. 8 Mart’ta dolu dolu kutlamalar ile hanımefendilerimizin yanında olma fırsatı oldu. Yaklaşık 400’e yakın hanımefendimiz ile bir restorantta akşam yemeği yedik. Şimdi de sinema etkinliğimizde güzel bir film izleyeceğiz hep birlikte. Böyle bir etkinliğe hanımefendilerimizin katılması bizi çok mutlu etti. Kadınlarımız hayatımızın her noktasında olmazsa olmazlarımız; biz onların onlarda bizim her şeyimiz. Biz bir kuşun kanatları gibiyiz. Sarayköy halkımız için etkinliklerimizi yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Hayatında ilk defa sinemaya geldiğini belirten 62 yaşında Fadime Cunkuş, “ilk defa sinemaya geliyorum. Gençliğimizde çok gittik ancak çocuk çoluğa karıştıktan sonra hiç gidemedik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Başkanımıza teşekkür ederim, her zaman başımızda bulunur inşallah” dedi.

79 yaşındaki Hatice Öz’de, “ İlk defa sinemaya geldim. Bundan sonra hep de geleceğim. Ahmet Başkanımıza teşekkür ederiz. Böyle bir imkanı bize verdiği için. Ahmet’i uzun yıllardır tanıyorum. Benim oğlum gibidir” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür eden 75 yaşındaki Lütfiye Güvenir, “ Çok güzel bir etkinlik oldu. Başkanımız inşallah başımızdan eksik olmaz. Bu zamana kadar hiç kimse böyle bir şey yapmamıştı. Tekrar kazanır, inşallah” diye konuştu.

Sarayköy’de esnaflık yapan 42 yaşında Sevgi Deniz, “Bugün gerçekten çok mutlu bir gün. Başkanımız Ahmet bey bugünü o kadar güzel düzenlemiş ki. Önce yemek yedik sonra sinemamız oldu. Bugün bu etkinlik bizim için değişik bir o kadar da farklı oldu. Ahmet Başkanımızın böyle güzel şeyler yapması çok güzel. Başkanımız her zaman başarılı bir insandır. Her zaman kendisini takdir ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy belediyesi kadınlar gunu etkinligisaraykoy belediyesi kadınlar gunu etkinligi-1saraykoy belediyesi kadınlar gunu etkinligi-2saraykoy belediyesi kadınlar gunu etkinligi-4
Yorum Bulunamadı