0258 415 1007 Sal─▒, 28 Mart 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Halk oyunları ekibinden Başkan Özbaş’a birincilik sözü

Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a, Sarayköy Atatürk Halk Oyunları ekibi 8 Nisan’da Denizli’de gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası yarışmasında birincilik sözü verdi.


 Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen 2016­2017 Okul Sporları Sezonu Halk Oyunları Yıldızlar­Gençler Grup yarışmasında Yıldızlar geleneksel düzenlemeli dalda 90.00 puan alarak grup birincisi olan ve sponsorluğunu Sarayköy Belediyemizin yaptığı Sarayköy Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları topluluğu için madalya ve belge töreni düzenlendi. Törene Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan,  Atatürk Ortaokul Müdürü Halil Kaya, Antrenör Ömür Günay, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 Tören Atatürk Halk Oyunları ekibine madalya ve belge sunumu ile başladı. Halk oyunlarındaki 32 öğrenciye, eğitmene ve  Antrenör Ömür Günay’a belge ve madalyalarını Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, ve Atatürk Ortaokul Müdürü Halil Kaya takdim etti.

 Ardından konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, “Atatürk Ortaokulu eğitimde olduğu gibi her alanda gösterdiği başarı ile her zaman ön plandaydı. Son yıllarda ise folklor de gösterdiği başarı ile hem ilçemizi hem de Denizlimizi en önde en güzel şekilde temsil ediyor. Bir belediye başkanı olanak ‘şehrimizi, ülke ve dünya çapında en iyi şekilde tanıtılması hemşerilerimizin göğsünü kabarması, başımız dik şekilde gezmesi için güzel şeyler yapmamız lazım’ derken folklor ekibimiz bunları başarıyor. Ekimize teşekkür ediyor; ayrıca tebrik ediyorum” dedi.  

 

Bundan sonra belediye olarak ellerinden gelen desteği bundan sonrada devam ettirme sözü veren Başkan Özbaş, “ Başta Sarayköy Kaymakamı sayın Fatih Akkaya olmak üzere okul müdürümüze, milli eğitim müdürümüze, diğer eğitim arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve öğrencilerin ardında her zaman desteklerini esirgemeyen ailelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 8 Nisan’da Denizli’de gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonasında öğrencilerden birincilik sözü alan Başkan Özbaş, “Bundan sonra daha fazla destek ile imkan sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 Zeybek oyununun üzerine oyun ve kültür olmadığını belirten Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, “ Atatürk Ortaokulu’nun gösterdiği bu başarı beni gururlandırdı. Elde ettikleri başarıdan dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 Ayrıca program sonunda Başkan Özbaş, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bayanlara karanfil dağıttı.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları topluluğu
Yorum Bulunamadı