0258 415 1007 Pazartesi, 20 Mayıs 2024
Duyurular

Makaleler

Başkan Özbaş, Sarayköyspor Bayan Hentbol’un yanında

İzmir Vefa Spor Kulübü yaptığı maçta büyük farkla galibiyet alan Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 1.lige yükselme maçlarına katılacak.


 Sarayköy Belediyesi’nin destek verdiği Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı galibiyet üstüne galibiyet gösteriyor. Pazar günü Sarayköy Spor Salon’unda İzmir Vefa Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı ara farkla galibiyet elde etti.

Seyirci koltuğunda yerini alan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, galibiyet sonrası sahaya inerek takım ile birlikte mutluluğu paylaştı.

Karşılaşmada Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı, İzmir Vefa Spor Kulübünü 39-16 yenerek ligi 2. sırada tamamladı. Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı galibiyet sonrası Türkiye Hentbol Federasyonu’nun nisan ayı içerisinde belirleyeceği bir tarihte 1.lige yükselme maçları oynayacak. Yükselme maçlarına 2 gruptan 8 takım katılacak bunlardan 3 tanesi 1. Lige yükselecek.

Elde edilen galibiyet sonrası takımını tebrik eden Sarayköyspor Bayan Hentbol takımı Antrenörü Ali Özdemir, “Sarayköyspor yeni bir oluşum ile bu sene bayan hentbol şubesini açarak ekim ayında maratona başladı. İki ön eleme grup maçlarında başarıyla dönerek 2. lige katılma şansını yakaladı. ligde 8 takim arasında ligi 2. sırada bitiren Sarayın sultanları playoflara katılmaya hak kazandılar. uzun yıllardır ilimizde bir bayan takımın olmamasından dolayı çocuklarımız sadece okul maçlarında oynayabiliyorlardı. Şimdi ise ligde oynayarak tecrübeleniyorlar. İler ki süreçte daha başarılı ve seyiri güzel bir takım seyredeceğimizi umuyorum. Bu fırsatı bize veren Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ederim, kendisi en büyük destekçimizdi. İleride daha büyük başarıları ilçemize kazandıracağımızı umuyorum” dedi.

Bilim, sanat, kültür her türlü etkenlikte gençlere destek olmak için çalışacaklarını ifade eden Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköyspor Bayan Hentbol takımımız gösterdiği başarı ile bizleri gururlandırdı. Başından beri hep destekçisiyiz ve desteklerimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördüm. İnşallah önümüzdeki maçlarda da galibiyet alacaklarını inanıyor, gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ederim” dedi.

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-bayan-hentboll-takimi-1saraykoy-bayan-hentboll-takimi-2saraykoy-bayan-hentboll-takimi-3
Yorum Bulunamadı