0258 415 1007 Cuma, 2 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Sarayköy’de Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenler, çelenk sunumu ile başladı.


Sarayköy’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi İlk olarak Atatürk Park’ında çelenk sunma töreni düzenlendi. Tören Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk’ün Kaymakamlık çelengini ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın Belediye Başkanlığı çelengini Atatürk Anıtına sunmasıyla başladı. Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı.  

Çelenk sunma töreninden sonra ilçe protokolü şehitliği ziyaret etti. İlçe Müftüsü Adem Dursun’un okuduğu duanın ardından şehitlerin mezarlarına çiçek bırakıldı.

İlçe protokolü Gazi Ortaokulu’na giderek şehit Astsubay Berkant Kahraman için yapılan şehitlik köşesini ziyaret etti. Şehit Kahraman’ın okuduğu okul olan Gazi Ortaokulu’nda hazırlanan şehitlik köşesinde şehidin ilkokul fotoğrafı, karnesi, ilkokul dönemine ait fotoğrafları ve öz geçmişi bulunuyor. bulunuyor.

Tören Şehit Hüseyin Kuş Parkında devam etti. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, gazi ve şehit yakınlarının onuruna kahvaltı verdi. Kahvaltı sonrasında Başkan Özbaş, misafirlerine hediye takdim etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü programlarına Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Buldan Emniyet Müdürü Turgay Temel, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Bekir Bakırcı, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-18-martsaraykoy-canakkale-zaferisaraykoy-sehitlik-ziyaretisaraykoy-berkant-kahraman-sehitlik-kosesi-gazi-ortaokulu
Yorum Bulunamadı