0258 415 1007 Cuma, 2 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

SOSYAL MEDYADA YAYILMAYA ÇALIŞILAN YALAN HABERLERE CEVABIMIZDIR

Bazı haber sitelerinde Sarayköy Belediyesi’nin ismini kullanılarak Depremzedelere ait yardımlar cemaat yurduna indirildi iddiası başlığıyla bir haber yapılmış, aynı gün içerisinde belediyemiz tarafından haberin gerçeği yansıtmadığına dair bir tekzip metni gönderilmiş ve haber sitelerinde gönderdiğimiz metin çerçevesinde olayın doğrusunu anlatan bir haber daha yapılmıştır.


Ancak özellikle sosyal medya başta olmak üzere belirli odaklar ve hesaplar tarafından bu yalan haber sürekli gündeme getirilmeye çalışılmış, Sarayköy Belediyemizin olayla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen Sarayköylü hemşehrilerimizin birlik ve kardeşlik ruhuyla yaptığı yardım seferberliği ne yazık ki siyasi çıkarlara ve çekişmelere alet edilmeye çalışılmıştır.

SARAYKÖY’ÜMÜZDEN DEPREM BÖLGESİNE 10 YARDIM TIRI GÖNDERDİK

Sarayköy’den gönderdiğimiz 10 yardım tırımız da AFAD yetkililerinin koordinasyonunda ve belediye personellerimizin nezaretinde bölgeye gönderilmiş, yardımlarımızın dağıtımları bizzat fotoğraflanarak sosyal medya paylaşımlarımız ile hemşehrilerimize duyurulmuştur.

7 ŞUBAT’TA YOLA ÇIKAN YARDIM TIRI, 9 ŞUBAT’TA HATAY’A ULAŞTI

Haberde ve sosyal medya paylaşımlarında bahsi geçen Hakkı Ilgın idaresindeki 20 AID 088 plakalı tır, Sarayköylü hemşehrilerimizin yardımlarını Hatay’a götürmek üzere Sertel Grup Lojistik A.Ş. tarafından ücret talep etmeksizin tahsis edilmiş, 7 Şubat Salı günü belediye personelimiz Selami İpar nezaretinde Sarayköy’den hareket etmiş ve 9 Şubat Perşembe günü Hatay’ın Hassa ilçesi Yolbaşı Mahallesine ulaşarak yardım malzemelerini depremzedelerimize dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

HATAY’DA GÖREVİ BİTEN TIR, DEPREM BÖLGESİNDEN AYRILDI

Hatay’da yardım malzemelerinin teslim edilmesinin ardından 20 AID 088 plakalı tır, ticari faaliyetlerine devam etmek üzere bölgeden ayrılmış, bağlı olduğu lojistik firmasının yönlendirmesi ile Mersin’e geçmiş ve 20 Şubat tarihinde de ŞMS Kopuz Gıda Paz. Ve San. Tic. A.Ş. ile Manisa Kültür ve Eğitime Hizmet Derneği arasındaki ticari alışveriş mallarını taşımak üzere görevlendirilmiştir.

TIR ŞOFÖRÜ PANKARTI SÖKMEDEN YOLCULUĞUNA DEVAM ETMİŞ

Mersin’den Manisa’ya gerçekleştirilen bu ticari nakliye işleminde, yardımların götürüldüğü esnada takılan “Sarayköy Belediyesi Yardım Tırı” pankartının sökülmediği, bu şekilde yolculuğun tamamlandığı ve Manisa’da yük indirme işlemi gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Habere konu olan videoda bu yük indirme işlemi esnasında çekilmiş, doğruluğu araştırılmadan, Belediyemizden, lojistik firmasından veya bahsi geçen dernekten teyit alınmadan art niyetli bir şekilde haber yapılmış, sosyal medyada paylaşılmıştır.

HABERDEKİ MALZEMELER İLE BİZİM YARDIMLARIMIZ TAMAMAEN FARKLI

Fotoğraflarda da görüldüğü üzere Sarayköy’de yüklenen yardım malzemeleri ile haberde bahsi geçen görüntülerin hem muhteviyatı hem de yükleniş şekilleri tamamen farklıdır. Haber sitelerinde yer alan haber içeriği ile Sarayköy Belediyesi tarafından deprem için gönderilen yardımların hiçbir ilgisinin olmadığı aşikârdır. Buna rağmen bu yalan haberin yapılması, sosyal medyada siyasi malzeme olarak görülmesi hem bizleri hem de 30 bin Sarayköylü hemşehrimizi derinden üzmüştür.

SARAYKÖY’ÜMÜZÜN YARDIMLAŞMA RUHU HER TÜRLÜ SİYASİ ÇEKİŞMENİN ÜSTÜNDEDİR

Gerçeklikten uzak, ahlaka ve vicdana sığmayan bu yalan haberlere ve paylaşımlara itibar edilmemesini vatandaşlarımızdan rica eder, bu yalan haberleri sosyal medyada organize bir şekilde iftira ve karalama kampanyasına dönüştürmek isteyenlere karşı da tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

SARAYKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

denizli-saraykoy-tekzip-iddia-aciklama-yardim-tiriyardım-tiri-saraykoy-belediyesisaraykoy-belediyesi-irsaliyesaraykoy-belediyesi-yardim-tiri-tekzip-yazisi
Yorum Bulunamadı