0258 415 1007 Pazartesi, 25 Eylül 2023
Duyurular

Haber Bülteni

17 yaşındaki Yaman’dan Ramazanoğlu’na 18 yaş çiçeği

AK Parti Milletvekili Sema Ramazanoğlu, Sarayköy Kadın Buluşması etkinliğinde ilçe kadınları ile biraraya geldi.


 AK Parti Milletvekili Sema Ramazanoğlu ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilk olarak muhtarlarla biraya geldi. Ardından Belediye Çok Amaçlı Salonu’na geçerek “Sarayköy Kadın Buluşması” etkinliğinde ilçe kadınları ile biraraya geldi.  Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

BAŞKAN’DAN FESTİVAL MÜJDESİ
 İlçe kadınlarına 3 yıllık hizmet zincirini anlatan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Tarım ve Kültür Festivali etkinliğimizi esnaflarımız ile yapma sözü vermiştik ve sözümüzü yerine getirerek esnaflarımızı destekleyerek festival yapıyoruz. Söz açılmışken bu sene festivale gelecek sanatçılarımızı da açıklamak istiyorum. Festivalimizin son günü Emre Aydın ile Aleyna Tilki sizlerle olacak” dedi.

BAŞKAN ALT YAPI İÇİN VATANDAŞLARDAN SABIR İSTEDİ
 Alt yapı ile Sarayköy’ün çok değişeceğini ifade eden Başkan Özbaş, “Alt yapı çok önemli. Biliyorsunuz bu konuda çok sorunlar çektik. Alt yapı çalışmaları sırasında sularımız kesildi. Bazen küstünüz, gücendiniz, kızdınız. Haklısınız ama 50-60 yıllık boruları biz kucağımız da bulduk. Biz asla dert yanan bir belediye olmadık. Geçmişi kötülemeyiz;  çünkü biz bunları bilerek göreve  geldik. Şimdi Sarayköy merkezi alt yapıyı daha hissedemedi. Cumhuriyet Mahallesi’nde hissediyorsunuz. Atatürk Mahallemiz başladı. Yakında merkeze de gelecek. 400 günlük iş, müteahhit söz verdi. Yaz aylarında muhtemelen yollarınız kazılacak, toz olacak. Çamaşırlarınızı astığınız zaman, çamurda, arabanız çukura girdiğinde beni hatırlayacaksınız. Sabır göstermenizi istiyorum. Çünkü iş sonunda pırıl pırıl bir alt yapı ve üst yapı ile Sarayköy başka bir görünüm kazanacak” diye konuştu.

DOĞAL GAZ İÇİN KOLLAR SIVANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreninde verdiği doğal gaz müjdesi için kolları sıvayan Başkan Özbaş, “Enerya Bölge İşletme Müdürü ilçemize geldi. İstasyon tespitleri, ana hat tespitlerinde çalışmalara başladık. Bunun ile ilgili yeni ve müjdeli bir haberi sizlere aktaracağız. Sarayköy hak ettiğini alacak. Daha Türkiye de doğalgazın gitmediğin vilayetler var. Sarayköy’e doğal gaz geliyor. Sizin 31 Mart’ta gösterdiğiniz teveccüh ile bunların hepsi sizlerin önünde. Bunları siz başardınız, biz sadece buranın emanetçisiyiz” dedi.

15 TEMMUZ’DA YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYDUK
15 Temmuz’da Türk milletinin kahramanlığı ile düşmanlara ve hainlere ‘dur’ dendiğini belirten Milletvekili Sema Ramazanoğlu, “15 Temmuz içimizdeki hainler, düşmanlar el birliği yapıp bizleri yok etmek istediler. Milletin vergileri ile alınmış silahları, göz kırpmadan üzerimize doğrulttular. 250 şehidimiz 2 binden fazla gazimiz var. Bu yüce millet yüreğini ortaya koyarak onlara ‘Dur’ dedi” diye konuştu.

Ramazanoğlu, “Yönetme kurallarının boşluklarından birileri istifade edip her fırsatta bu milletin tepesine balyoz gibi iniyordu.  Bizde dedik ki 15 Temmuz’dan sonra artık milletimizin tepesine balyoz gibi inmesinler güçlü bir hükümetimiz, güçlü bir milletimiz, kararlı ve bağımsız bir milletimiz olsun diye ‘Yeni Anayasa’ dedik. Sivil bir anayasa istedik ki; vatandaşlarımız kendi gömleğini kendisi biçsin. 16 Nisan’da da o gömleği giyeceğiz.  Sarayköy’ün güzel kadınları ben sizlere inanıyorum, güveniyorum. Sarayköy, 16 Nisan’da gümbür gümbür gelecek. Sarayköy o gün Denizli’de ‘Aa Sarayköy mü’ dedirtecek” diye konuştu.

Etkinlik sonunda Başkan Özbaş, Milletvekili Sema Ramazanoğlu’na hediye takdim etti. Ardından sahneye gelen 17 yaşındaki Solmaz Efsane Yaman Yeni Anayasa Değişikliği’nde milletvekili seçilebilme yaşının 25’ten 18’e indirildiği için gençlerin önemsendiğini ve mutlu olduğunu belirterek Milletvekili Ramazanoğlu’na çiçek verdi.

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

sarayköy-kadin-bulusmasi-5saraykoy-muhtar-bulusmasisaraykoy-kadin-bulusmasisaraykoy-kadin-bulusmasi-3saraykoy-kadin-bulusmasi
Yorum Bulunamadı