0258 415 1007 Cumartesi, 20 Temmuz 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de afet risklerinin azalması için zemin etüt çalışmaları devam ediyor

Sarayköy Belediyesi personeli Jeoloji Yüksek Mühendisi tarafından ilçe sınırları içerisinde inşaatı başlamadan önce yapıların zemin etüt çalışmaları yakından takip ediliyor. Elde edilen verilerde zemin koşulları uygun olan yapılara belediye tarafından ruhsat verilirken, zemin koşulları uygun olmayan zeminler için iyileştirme çalışmaları yapılıyor.


Sarayköy’de yaşanabilecek afetlere karşı önlem çalışmaları aralıksız sürüyor. Sarayköy Belediyesi tarafından ilçede yapılan zemin etüt çalışmaları dikkatli bir şekilde inceleniyor.

Sarayköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli Jeoloji Yüksek Mühendisi Gürcan Elçi tarafından zemin etüt çalışmaları sahada yakından takip ediliyor. Çalışmalar, rapor edildikten sonra belediye personeli tarafından onaylanarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı’na Zemin Bilgi Sistemine(ZBS) kayıt edilmesi için gönderiliyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkin personellerle ortak çalışma sonucunda ZBS numarası oluşturuluyor ve Sarayköy Belediyesi tarafından hazırlanan ruhsata ZBS numarası ekleniyor.

Her aşaması dikkatli bir şekilde incelenen çalışmalar sonrasında inşaatın başlaması için tüm aşamaları uygun görülen parsel için yapı ruhsatı Sarayköy Belediyesi tarafından onaylanıyor.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-zemin-et├╝t-calismasisaraykoy-zemin-etut-calismasi-gurcan-elci
Yorum Bulunamadı