0258 415 1007 Cumartesi, 20 Temmuz 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi, geçici kurban satış noktasını belirledi

Sarayköy Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde geçici Kurban Satış Noktasını belirledi. Eski kurban satış noktasının aşırı sıcaklığından şikayetçi olan besicilerin taleplerini dikkate alan belediye ekipleri, yeni yeri ağaçların yoğun olduğu ve güneş görmeyen serin bir alanda oluşturdu.


Sarayköy Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oluşturduğu geçici Kurban Satış Noktası, besicilerin yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz yıllarda tek bir ağacın bulunmadığı açık alanda kurulan çadırlarda kurbanlıklarını bekleten besiciler maruz kaldıkları sıcak havadan şikâyetçiydi.

YENİ SATIŞ NOKTASI
Besicilerin bu şikâyetini dikkate gelen Sarayköy Belediyesi ekipleri, yeni oluşturdukları geçici kurban satış noktasını belirledi. Turan Mahallesi Jeotermal Sokakta ağaçların yoğun olduğu alana kurulan satış noktası sayesinde besiciler kurbanlıklarını güneş görmeyen daha serin alanlarda bekletebilecek.

BESİCİLER MUTLU
Yeni oluşturulan alandan dolayı memnuniyetlerini dile getiren besiciler, kurbanlıklara sıcakta eziyet olmadan kurban kesecek vatandaşları bekleyecekleri için mutlu olduklarını belirtti.

TÜM HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK
Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirebilmeleri için tüm hazırlıkların tamamladığını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, “ Geçtiğimiz dönemlerde sıcak havaya maruz kalarak hiçbir gölgenin olmadığı yerde satış yapan besicilerimizin bize talepleri oldu. Biz de besicilerimizin şikâyetlerini dinleyerek sıcağa maruz kalmayacakları bir nokta seçtik. Oluşturduğumuz yeni yerimizde hem besicilerimiz daha rahat satış yapabilecek hem de kurbanlıklar beklerken sıcak havanın altında eziyet çekmeyecek. Geçici olarak kurulan Kurban Satış Noktamızda, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar veteriner hekimimiz tarafından sürekli denetlenecektir. Amacımız, hem besicilerimizin hem de hemşerilerimizin kurban alışverişini rahat bir ortamda yapabilmelerini sağlamak” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-kurban-satis-merkezisaraykoy-kurban-satis-noktasi
Yorum Bulunamadı