0258 415 1007 Perşembe, 30 Kasım 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de 500 fidan ile 100. yıl Cumhuriyet Ormanı oluşturuldu

Sarayköy’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Cumhuriyet’in 100. yılında Geleceğe Nefes, Cumhuriyet’e Nefes mottosuyla 5 dönümlük alanda 500 fidan toprakla buluşturuldu.


Sarayköy’de, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İlçe Orman İşletme Şefliği tarafından Cumhuriyet’in 100. yılında 'Geleceğe Nefes, Cumhuriyet’e Nefes' sloganıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Acısu Mahallesi’nde düzenlenene fidan dikimine Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, Buldan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Faruk Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Şahin Kuban, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Hanifi Esmer, kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açış konuşmasını Buldan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Aydın yaptı. Aydın, “Bugün dikeceğimiz milyonlarca fidanla Cumhuriyetimizin 100. yaşında şehit kanlarıyla kazanılan bu topraklara, elimizdeki köklerimizle engin ufuklara, mavi göklere, yeşil yarınlara emin adımlarla yürümeye ve vatanımızın her karış toprağını yeşile boyamaya devam edeceğiz. Vatanımızı 100 yıl önce işgalden kurtarıp istiklal mücadelesi veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, “Bu güzel sonbahar gününde 100. yıl Cumhuriyet ormanımızı Sarayköy’de 500 fidanla buluşturuyoruz. Yıllardır çocukluğumuzda, gençliğimizde, iş hayatımızda ve siyasette her sene değerli ağaç dikme merasimlerine büyük heyecanla katılıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsımda daha anlamlı bir hale geldi. Cumhuriyet ormanları adı altında Türkiye’de 81 vilayette gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği Sarayköyümüzde de yapılıyor. Bu da bizim için büyük bir onur ve gurur meselesi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde milyonlarca fidanı topraklarımızla buluşturduk. Bugün dikilen fidanları büyümüş, bizlere nefes olan ağaç olarak görmek büyük mutluluk verici. Bizler de yaptığımız projelerimizde ve orman şefliğimiz ile birlikte yaptığımız programlarda yeşil alan sayımızı arttırıyor, kişi başına düşen yeşil alanı genişletmeye çalışıyoruz. Ben bu anlamlı programda başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi ve ormancı kardeşlerimi minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluşturularak can suyu verildi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-orman-sefligisaraykoy-orman-sefligi-cumhuriyet ormani
Yorum Bulunamadı