0258 415 1007 Cuma, 23 Şubat 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Cumhuriyet kupası için güreştiler

Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılında Sarayköy Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası’nda genç sporcular mindere çıktı.


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılı münasebetiyle Sarayköy Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından kapalı spor salonunda Cumhuriyet Kupası Güreş Turnuvası organize edildi. Müsabakaya Denizli’nin 7 ilçesinden ve Aydın’ın 2 ilçesinden toplam 91 sporcu katılım sağladı.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, İlçe Gençlik ve Spor Müdür vekili Mehmet Hanifi Esmer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan’da tribünde yer alarak genç sporculara destek verdi.   

9-10-11-12 yaş sporcuların dereceye girmek için ter döktüğü grekoromen güreş müsabakaları nefes kesti. Müsabakalarda farklı kilolardan 10 sıklette sporcular dereceye girmek için mücadele etti.

Derece giren sporculara düzenlenen törende para ödülü ve madalyaları takdim edildi.

Dereceye giren sporculardan toplanan puanlara göre takım klasmanında Sarayköy Spor Kulübü Güreş Takımı birinci, Pamukkale Belediyespor Kulübü 2’nci olurken Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Kuşadası Gençlik Spor Kulübü 3’üncülüğü paylaştı.

Dereceye girenlere ödüllerini takdim eden Belediye Başkanı Özbaş, “Cumhuriyetimizin 99. yılını coşku içinde kutluyoruz. Kutlama etkinliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz güreş turnuvamız vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve sporcularımızın azimli mücadeleleri ile sona erdi. Bu anlamlı turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Başkan Özbaş, başta Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle, gazilerimizi şükranla andığını ifade etti.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-gures-turnuvasisaraykoy-gures-turnuvasi-1saraykoy-gures-turnuvasi-2
Yorum Bulunamadı