0258 415 1007 Salı, 28 Mart 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanımıza öğrencilerden sevgi seli

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçedeki tüm okulları ziyaret eden Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek isteklerini dinledi. Başkanımız, okul ziyaretlerinde öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı.


Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş her sene olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılında da öğretmen ve öğrencileri unutmadı. İlçedeki tüm okulları ziyaret eden Başkanımız Özbaş, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Okullarda sevgi seli ile karşılanan Başkanımıza öğrenciler sevgilerini sarılarak gösterdi.

İlçedeki okulların hamisi gibi çalışan Sarayköy Belediyemiz, eğitim kurumlarının peyzaj ve fiziki şartlarını yenileme noktasında kurumlardan gelen taleplere göre çalışmalarını sürdürüyor. Okul ziyaretlerinde öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Başkan Özbaş, istek ve talepleri dinleyerek 2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

“Tarım öğrenciler için sera”
Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tarım bölümü öğrencilerinin teknik eğitimlerini desteklemek için okul bahçesine Sarayköy Belediyesi tarafın sera inşa edildi. Çalışmaların ardından Başkan Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürleri Yasin Temel ve Mahmut Gürhan, Okul Müdürü Ömer Falak ve idareciler ile birlikte sera alanında incelemelerde bulundu.

“Ana sınıfına destek”
Sarayköy Anadolu Lisesi bünyesinde açılan ve yapımında Sarayköy Belediyesi’nin teknik destek verdiği ana sınıfını da ziyaret eden Başkan Özbaş, Okul Müdürü Musa Mert ile sınıfları gezerek minik öğrencilere “Hoş geldiniz” konuşması yaptı.

Sarayköy’de hizmetlerin başında eğitim geldiğinin altını çizen Belediye Başkanı Özbaş, “Geleceğimiz, çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için eğitim ordumuz ile el ele vererek üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımızın çok daha fazlasını yaparak yanlarında olmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki eğitim kurumlarımız ile birlikte öğrencilerimizin etüt yapması için 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Sosyal Etkinlik Merkezimiz, inşa ettiğimiz PAÜ Sarayköy MYO binamızda eğitimlerini devam eden üniversitemiz ve spor kurslarımızla birlikte ilçemiz, eğitim şehri olma yolunda ciddi yol kat ettiğine eminiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefi doğrultusunda hangi yatırım yapılması gerekiyorsa yapmak en baş vazifemizdir. Ve bunun için de eğitime her zaman destek vermeye, geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediye-baskani-okul-ziyaretisaraykol-belediye-baskani-okul-ziyareti
Yorum Bulunamadı