0258 415 1007 Pazartesi, 19 Kasım 2018
Duyurular

Haber Bülteni

FESTİVALİMİZİN

AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


 Milli Mücadeleye Katışımızın 97. Yıldönümü 12. Tarım ve Kültür Festivalimizin açılış töreni, belediyemiz havuz tesislerinden başlayan “Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” ve Atatürk Parkı’nda yapılan program ile gerçekleştirildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın da katıldığı açılış töreni, ilk olarak “Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” ile başladı. Mehter takımı eşliğinde Havuz Tesislerinden başlayan yürüyüşe Sarayköy Kaymakam Vekili Nebi Çanga, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, protokol üyeleri, öğrenciler, gösteri ekipleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Yürüyüş; Havuz Yolu, İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinden açılış töreninin gerçekleştirileceği Atatürk Parkı’na kadar devem etti. Mehter takımı ve kortejde yer alan ekiplerinin yol boyunca yaptığı gösteriler vatandaşlarımızın büyük beğenisini kazanırken, vatandaşlarımızda alkışlarla korteje eşlik ettiler.

Atatürk Parkı’nda yapılan törende festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş “Milli mücadele ateşini ilk yakan şehirlerden birisinde, Sarayköy’de doğup büyümenin ve bu bereketli topraklarda yaşamanın gururunu yaşıyorum. Bereketli toprakları, sıcakkanlı ve çalışkan insanları ile bölgemizin ve ülkemizin en önemli kentlerinden birisidir Sarayköy. Bizlere bu cennet vatanda, bu güzel topraklarda yaşamayı nasip eden Rabbime şükürler olsun. Bugün Sarayköy’ümüz için en önemli günlerden birini yaşıyoruz. Milli mücadeleye katılışımızın 97. Yıldönümünü kutluyoruz. Vatan topraklarımıza göz dikenlere karşı Milli Mücadele ateşini yakan ecdadımızı anıyoruz. 97 yıl sonra, o kahraman ecdadın torunları olarak bizler, üzerimizdeki yükün ağırlığını, sorumluluklarımızı biliyoruz. Onların bize emanet ettiği bu şehri daha ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. Kalkınmış ve gelişmiş bir Sarayköy için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tarımdan ticarete, enerjiden turizme kadar her yönüyle gelişmiş ve örnek olmuş bir ilçe hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. İnanıyorum ki kısa zaman içerisinde hem bizim hem de Büyükşehir Belediyemizin ilçemizde hayata geçireceği yeni projeler ile ilçemiz daha güzel noktalara gelecektir. Ben bugün bizi yalnız bırakmayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan olmak üzere tüm misafirlerimize ve tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle, hayatına devam eden kahraman gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise “kahraman Sarayköylü hemşehrilerim, sizlerle bu kutlu günde bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Milli Mücadeleye katılışımızın 97. Yıldönümü kutlu olsun. İnşallah biraz önce Ahmet Başkanımın söylediği gibi hep birlikte ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi daha iyi noktalara getirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk Ortaokulu Halkoyunları Topluluğu gösterilerini sundular. Protokolün ve izleyenlerin büyük beğenisini toplayan gösterilerin ardından panayır alanı kurdele kesimi yapıldı. Kurdelenin kesilmesi ile resmi olarak açılışı yapılan festival alanını gezen protokol üyeleri stantları gezerek hem festivale katılan esnaflarla hem de vatandaşlarla sohbet ettiler.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

AAAA
Yorum Bulunamadı